Samsung Electro-Mechanics CL31C680KBCNBNC
Part No.:
CL31C680KBCNBNC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
CL31C680KBCNBNC.pdf
Description:
CAP ARRAY 68PF 50V NP0 1206
Shipping
CL31C680KBCNBNC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Series:
CL
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Capacitance:
68pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)