Samsung Electro-Mechanics CL31C470KBCNBNC
Part No.:
CL31C470KBCNBNC
Datasheet:
CL31C470KBCNBNC.pdf
Description:
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 1206
Shipping
CL31C470KBCNBNC Specifications
Capacitance:
47pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)