Samsung Electro-Mechanics CL31B153MBCNBNC
Part No.:
CL31B153MBCNBNC
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
CL31B153MBCNBNC.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.015UF 50V X7R 1206
Shipping
CL31B153MBCNBNC Specifications
Capacitance:
0.015µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)