Samsung Electro-Mechanics CL31B106MOHNNNE
Part No.:
CL31B106MOHNNNE
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
CL31B106MOHNNNE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Shipping
CL31B106MOHNNNE Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)