Samsung Electro-Mechanics CL31A475KB9LNNC
Part No.:
CL31A475KB9LNNC
Datasheet:
CL31A475KB9LNNC.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Shipping
CL31A475KB9LNNC Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low Profile
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)