Samsung Electro-Mechanics CL31A226KPHNNNE
Part No.:
CL31A226KPHNNNE
Datasheet:
CL31A226KPHNNNE.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Shipping
CL31A226KPHNNNE Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)