Samsung Electro-Mechanics CL31A106KAHNFNE
Part No.:
CL31A106KAHNFNE
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
CL31A106KAHNFNE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Shipping
CL31A106KAHNFNE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Series:
CL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)