SimpleChips CL2A20-ST
Part No.:
CL2A20-ST
Manufacturer:
SimpleChips
Category:
Current Regulation/Management
Package:
SOT-223
Datasheet:
CL2A20-ST.pdf
Description:
IC CURRENT REGULATOR 15% SOT223
Shipping
CL2A20-ST Specifications
Manufacturer:
SimpleChips
Series:
Package/Case:
SOT-223
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Function:
Current Regulator
Sensing Method:
High/Low-Side
Accuracy:
±15%
Voltage - Input:
6V ~ 250V
Current - Output:
20mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C