Samsung Electro-Mechanics CL10A475KP8NNNC
Part No.:
CL10A475KP8NNNC
Datasheet:
CL10A475KP8NNNC.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Shipping
CL10A475KP8NNNC Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)