Samsung Electro-Mechanics CL03A475MQ5C65C
Part No.:
CL03A475MQ5C65C
Datasheet:
CL03A475MQ5C65C.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0201
Shipping
CL03A475MQ5C65C Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.015" (0.39mm)