Samsung Electro-Mechanics CL03A105MP3NSNC
Part No.:
CL03A105MP3NSNC
Datasheet:
CL03A105MP3NSNC.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X5R 0201
Shipping
CL03A105MP3NSNC Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)