TDK Corporation CKCM25X7R1E472M
Part No.:
CKCM25X7R1E472M
Datasheet:
CKCM25X7R1E472M.pdf
Description:
CAP ARRAY 4700PF 25V X7R 0504
Shipping
CKCM25X7R1E472M Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
4700pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Number of Capacitors:
2
Temperature Coefficient:
X7R
Package / Case:
0504 (1410 Metric)
Supplier Device Package:
0405 (1012 Metric)
Size / Dimension:
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)