TDK Corporation CKCM25C0G1H100F060AA
Part No.:
CKCM25C0G1H100F060AA
Datasheet:
CKCM25C0G1H100F060AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0504
Shipping
CKCM25C0G1H100F060AA Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10pF
Tolerance:
±1pF
Voltage - Rated:
50 V
Number of Capacitors:
2
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Package / Case:
0504 (1410 Metric)
Supplier Device Package:
0405 (1012 Metric)
Size / Dimension:
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)