TDK Corporation CKCL44CH1H100F085AA
Part No.:
CKCL44CH1H100F085AA
Datasheet:
CKCL44CH1H100F085AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 10PF 50V CH 0805
Shipping
CKCL44CH1H100F085AA Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10pF
Tolerance:
±1pF
Voltage - Rated:
50 V
Number of Capacitors:
4
Temperature Coefficient:
CH
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)