TDK Corporation CKCL22JB1A474M085AA
Part No.:
CKCL22JB1A474M085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
CKCL22JB1A474M085AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.47UF 10V JB 0805
Shipping
CKCL22JB1A474M085AA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CKC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.47µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
2
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
JB
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)