TDK Corporation CKCA43JB1E473M100AA
Part No.:
CKCA43JB1E473M100AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
CKCA43JB1E473M100AA.pdf
Description:
CAP ARRAY 0.047UF 25V JB 1206
Shipping
CKCA43JB1E473M100AA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CKC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.047µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
JB
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.045" (1.15mm)