Samsung Electro-Mechanics CIS10P700AC
Part No.:
CIS10P700AC
Datasheet:
CIS10P700AC.pdf
Description:
FERRITE BEAD 70 OHM 0603 1LN
Shipping
CIS10P700AC Specifications
Impedance @ Frequency:
70 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
4A
DC Resistance (DCR) (Max):
20mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)