Samsung Electro-Mechanics CIS10P471NC
Part No.:
CIS10P471NC
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CIS10P471NC.pdf
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Shipping
CIS10P471NC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Series:
CIS10P
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
130mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)