Samsung Electro-Mechanics CIS10P300AC
Part No.:
CIS10P300AC
Datasheet:
CIS10P300AC.pdf
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Shipping
CIS10P300AC Specifications
Impedance @ Frequency:
30 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)