Victron Energy CIP136400010
Part No.:
CIP136400010
Manufacturer:
Victron Energy
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
CIP136400010.pdf
Description:
FUSE AUTO 400A 32VAC AUTO LINK
Shipping
CIP136400010 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Victron Energy
Package/Case:
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Bolt Mount
Fuse Type:
Automotive
Current Rating (Amps):
400 A
Voltage Rating - AC:
32 V
Voltage Rating - DC:
Response Time:
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
Melting I²t:
Approval Agency:
Operating Temperature:
Color:
Size / Dimension:
2.638" L x 0.748" W x 0.354" H (67.00mm x 19.00mm x 9.00mm)