Samsung Electro-Mechanics CIM21J221NE
Part No.:
CIM21J221NE
Datasheet:
CIM21J221NE.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Shipping
CIM21J221NE Specifications
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)