Samsung Electro-Mechanics CIM21J202NE
Part No.:
CIM21J202NE
Datasheet:
CIM21J202NE.pdf
Description:
FERRITE BEAD 2 KOHM 0805 1LN
Shipping
CIM21J202NE Specifications
Impedance @ Frequency:
2 kOhms @ 70 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)