Commonlands CIL068-F2.5-M12A650
Part No.:
CIL068-F2.5-M12A650
Manufacturer:
Commonlands
Category:
Machine Vision - Lenses
Package:
Datasheet:
CIL068-F2.5-M12A650.pdf
Description:
6.8mm Low Distortion M12 Lens
Shipping
CIL068-F2.5-M12A650 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Commonlands
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Low Distortion
Focal Length:
6.8mm
Magnification:
Focal Ratio:
F2.5
Compatible Sensor Size (Max):
1/2"
Field of View:
62° @ 8.0mm
Working Distance:
Depth Of Field:
Resolution:
12MP (1.55µm)
TV Distortion:
-1%
Filter Size:
M12 x P0.5
Diameter:
19.0mm Dia
Length:
31.6mm