Commonlands CIL062-F4.0-M12A650
Part No.:
CIL062-F4.0-M12A650
Manufacturer:
Commonlands
Category:
Machine Vision - Lenses
Package:
Datasheet:
CIL062-F4.0-M12A650.pdf
Description:
6mm No Distortion M12 Lens
Shipping
CIL062-F4.0-M12A650 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Commonlands
Series:
Low Distortion
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
No Distortion
Focal Length:
6.2mm
Magnification:
Focal Ratio:
F4
Compatible Sensor Size (Max):
1/1.8"
Field of View:
60° @ 7.2mm
Working Distance:
Depth Of Field:
Resolution:
6-8MP
TV Distortion:
-2%
Filter Size:
M12 x P0.5
Diameter:
16.0mm Dia
Length:
23.4mm