Samsung Electro-Mechanics CIC31P121NE
Part No.:
CIC31P121NE
Datasheet:
CIC31P121NE.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Shipping
CIC31P121NE Specifications
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
25mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)