Samsung Electro-Mechanics CIC31J471NC
Part No.:
CIC31J471NC
Datasheet:
CIC31J471NC.pdf
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
Shipping
CIC31J471NC Specifications
Impedance @ Frequency:
470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)