Knowles CI-28329-000
Part No.:
CI-28329-000
Manufacturer:
Knowles
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
CI-28329-000.pdf
Description:
SPEAKER 120OHM SIDE PORT 131.5DB
Shipping
CI-28329-000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles
Series:
CI
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Receiver, Balanced Armature
Frequency Range:
200 Hz ~ 5.5 kHz
Frequency - Self Resonant:
Impedance:
120 Ohms
Efficiency - dBA:
131.50
Efficiency - Testing:
Efficiency - Type:
Sensitivity
Power - Rated:
Power - Max:
Port Location:
Side
Shape:
Rectangular
Material - Cone:
Material - Magnet:
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.373" L x 0.283" W (9.47mm x 7.18mm)