Crystek Corporation CHPFL-0010-BNC
Part No.:
CHPFL-0010-BNC
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
RF Filters
Package:
Inline, BNC Connection, F and M
Datasheet:
CHPFL-0010-BNC.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 10MHZ INLINE
Shipping
CHPFL-0010-BNC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CHPFL
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
10MHz
Bandwidth:
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)