Bourns Inc. CHF3020DBF501R
Part No.:
CHF3020DBF501R
Datasheet:
CHF3020DBF501R.pdf
Description:
RES CHAS MNT 500 OHM 5% 25W
Shipping
CHF3020DBF501R Specifications
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
25W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)