Bourns Inc. CHF3020CBF301R
Part No.:
CHF3020CBF301R
Datasheet:
CHF3020CBF301R.pdf
Description:
RES CHAS MNT 300 OHM 5% 10W
Shipping
CHF3020CBF301R Specifications
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)