Cincon Electronics Co. LTD CHB100W-24S24-CM
Part No.:
CHB100W-24S24-CM
Datasheet:
CHB100W-24S24-CM.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 100W
Shipping
CHB100W-24S24-CM Specifications
Series:
CHB100W (100W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
4.17A
Power (Watts):
100W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Efficiency:
87.5%
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.98" L x 2.54" W x 1.03" H (101.2mm x 64.6mm x 26.2mm)