TE Connectivity Raychem Cable Protection CGPT-6.4/3.2-0-SP
Part No.:
CGPT-6.4/3.2-0-SP
Datasheet:
CGPT-6.4/3.2-0-SP.pdf
Description:
HEAT SHRINK 6.4MM BLACK METER
Shipping
CGPT-6.4/3.2-0-SP Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length:
Enter Number of Meters in Order Quantity
Inner Diameter - Supplied:
0.250" (6.35mm)
Inner Diameter - Recovered:
0.125" (3.18mm)
Recovered Wall Thickness:
0.026" (0.66mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 135°C
Shrink Temperature:
80°C
Storage/Refrigeration Temperature:
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)