TE Connectivity Raychem Cable Protection CGPT-3.2/1.6-0-SP
Part No.:
CGPT-3.2/1.6-0-SP
Datasheet:
CGPT-3.2/1.6-0-SP.pdf
Description:
HEAT SHRINK 3.2MM BLACK METER
Shipping
CGPT-3.2/1.6-0-SP Specifications
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length:
Enter Number of Meters in Order Quantity
Inner Diameter - Supplied:
0.125" (3.18mm)
Inner Diameter - Recovered:
0.062" (1.57mm)
Recovered Wall Thickness:
0.019" (0.48mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 135°C
Shrink Temperature:
80°C