Adam Tech CG-M-M90A-2
Part No.:
CG-M-M90A-2
Manufacturer:
Adam Tech
Datasheet:
CG-M-M90A-2.pdf
Description:
CABLE GLAND 70-65MM M90 BRASS
Shipping
CG-M-M90A-2 Specifications
Manufacturer:
Adam Tech
Outside Cable Diameter (Min):
2.756" (70.00mm)
Outside Cable Diameter (Max):
2.559" (65.00mm)
Thread Size:
M90x2
Panel Hole Size:
3.543" (90.0mm)
Material:
Brass, Nickel Plated
Includes:
Color:
Silver
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C