Adam Tech CG-M-M54-1.5
Part No.:
CG-M-M54-1.5
Manufacturer:
Adam Tech
Datasheet:
CG-M-M54-1.5.pdf
Description:
CABLE GLAND 32-38MM M54 BRASS
Shipping
CG-M-M54-1.5 Specifications
Manufacturer:
Adam Tech
Outside Cable Diameter (Min):
1.260" (32.00mm)
Outside Cable Diameter (Max):
1.496" (38.00mm)
Thread Size:
M54x1.5
Thread Length:
0.472" (12.00mm)
Conduit Hub Size:
Panel Hole Size:
2.126" (54.0mm)
Material:
Brass, Nickel Plated
Includes:
Color:
Silver
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C