Adam Tech CG-M-M36-1.5
Part No.:
CG-M-M36-1.5
Datasheet:
CG-M-M36-1.5.pdf
Description:
CABLE GLAND 18.01-25MM M36 BRASS
Shipping
CG-M-M36-1.5 Specifications
Outside Cable Diameter (Min):
0.709" (18.01mm)
Outside Cable Diameter (Max):
0.984" (25.00mm)
Thread Size:
M36x1.5
Thread Length:
0.394" (10.00mm)
Conduit Hub Size:
Panel Hole Size:
1.417" (36.0mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C