Adam Tech CG-M-M33-1.5
Part No.:
CG-M-M33-1.5
Datasheet:
CG-M-M33-1.5.pdf
Description:
CABLE GLAND 15-22MM M33 BRASS
Shipping
CG-M-M33-1.5 Specifications
Outside Cable Diameter (Min):
0.591" (15.00mm)
Outside Cable Diameter (Max):
0.866" (22.00mm)
Thread Size:
M33x1.5
Thread Length:
0.394" (10.00mm)
Conduit Hub Size:
Panel Hole Size:
1.299" (33.0mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C