Switchcraft Inc. CGM25N63
Part No.:
CGM25N63
Manufacturer:
Switchcraft Inc.
Datasheet:
CGM25N63.pdf
Description:
CABLE GLAND 10-16MM M25 THERMOPL
Shipping
CGM25N63 Specifications
Manufacturer:
Switchcraft Inc.
Outside Cable Diameter (Min):
0.394" (10.00mm)
Outside Cable Diameter (Max):
0.630" (16.00mm)
Thread Size:
M25x1.5
Thread Length:
0.590" (14.99mm)
Material:
Thermoplastic
Includes:
O-Ring, Seal
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C