MACOM Technology Solutions CGHV60170D-GP4
Part No.:
CGHV60170D-GP4
Package:
Die
Datasheet:
CGHV60170D-GP4.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V DIE
Shipping
CGHV60170D-GP4 Specifications
Package/Case:
Die
Frequency:
6GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
260 mA
Power - Output:
170W
Voltage - Rated:
150 V