MACOM Technology Solutions CGHV40180F-AMP3
Part No.:
CGHV40180F-AMP3
Package:
440223
Datasheet:
CGHV40180F-AMP3.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V 440223
Shipping
CGHV40180F-AMP3 Specifications
Package/Case:
440223
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
2GHz
Gain:
25.6dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
1 A
Power - Output:
180W
Voltage - Rated:
150 V