MACOM Technology Solutions CGHV31500F1
Part No.:
CGHV31500F1
Package:
440226
Datasheet:
CGHV31500F1.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V 440226
Shipping
CGHV31500F1 Specifications
Package/Case:
440226
Product Status:
Active
Frequency:
2.7GHz ~ 3.1GHz
Gain:
15dB
Voltage - Test:
50 V
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
50 V