MACOM Technology Solutions CGHV14500P
Part No.:
CGHV14500P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
440133
Datasheet:
CGHV14500P.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V 440133
Shipping
CGHV14500P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
440133
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain:
16.2dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
125 V