MACOM Technology Solutions CGHV14500F
Part No.:
CGHV14500F
Package:
440117
Datasheet:
CGHV14500F.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V 440117
Shipping
CGHV14500F Specifications
Series:
GaN
Package/Case:
440117
Product Status:
Active
Frequency:
1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
36A
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
125 V