MACOM Technology Solutions CGH60120D-GP4
Part No.:
CGH60120D-GP4
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Die
Datasheet:
CGH60120D-GP4.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 28V DIE
Shipping
CGH60120D-GP4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
6GHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
1 A
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
84 V