MACOM Technology Solutions CGH40045P
Part No.:
CGH40045P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
440206
Datasheet:
CGH40045P.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 28V 440206
Shipping
CGH40045P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
440206
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
4GHz
Gain:
14dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
400 mA
Power - Output:
45W
Voltage - Rated:
84 V