MACOM Technology Solutions CG2H80120D-GP4
Part No.:
CG2H80120D-GP4
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Die
Datasheet:
CG2H80120D-GP4.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 28V DIE
Shipping
CG2H80120D-GP4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
8GHz
Gain:
12dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
28A
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
84 V