MACOM Technology Solutions CG2H40120P
Part No.:
CG2H40120P
Package:
440206
Datasheet:
CG2H40120P.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 28V 440206
Shipping
CG2H40120P Specifications
Package/Case:
440206
Frequency:
2.5GHz
Gain:
20dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
1 A
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
120 V