MACOM Technology Solutions CG2H40045F
Part No.:
CG2H40045F
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
440193
Datasheet:
CG2H40045F.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 28V 440193
Shipping
CG2H40045F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
440193
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
4GHz
Gain:
16dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
400 mA
Power - Output:
Voltage - Rated:
120 V