Murata Electronics CFWLB455KD1Y-B0
Part No.:
CFWLB455KD1Y-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
Cube, 4-PC Pin
Datasheet:
CFWLB455KD1Y-B0.pdf
Description:
FILTER
Shipping
CFWLB455KD1Y-B0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CFWLB
Package/Case:
Cube, 4-PC Pin
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
455kHz
Impedance:
1.5kOhm
Bandwidth:
10 kHz
Insertion Loss:
8dB
Filter Type:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.374" L x 0.256" W (9.50mm x 6.50mm)
Height (Max):
0.260" (6.60mm)