Murata Electronics CFULB455KD1Y-B0
Part No.:
CFULB455KD1Y-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
Cube, 4-PC Pin
Datasheet:
CFULB455KD1Y-B0.pdf
Description:
FILTER
Shipping
CFULB455KD1Y-B0 Specifications
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CFULB_Y
Package/Case:
Cube, 4-PC Pin
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
455kHz
Impedance:
1.5kOhm
Bandwidth:
10 kHz
Insertion Loss:
7dB
Filter Type:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height (Max):
0.260" (6.60mm)